Kék Séta az Autizmus Világnapján

Mosonmagyaróváron, a KÉK Séta az autizmusért programon kb. 120 ember vett részt, amely felhívta a figyelmet az autizmusra, mint idegrendszeri fejlődési zavarra, a sérülés sokféleségére, és növekvő tendenciáira. A sétára már nyolcadik alkalommal került sor.

Az Autizmus Világnapján tett séta szervezője gyógypedagógusként Cselovszki Katalin. Célja, hogy felhívja a figyelmet az autizmusra, mint egy idegrendszeri fejlődési rendellenességre, megjelenési formáira, egyre növekvő számára, valamint a társadalom tagjainak megismerő, elfogadó attitűdjére.